neděle 31. října 2010

ASP web server zdarma a bez průtahů

Představte si, že se probíráte cédéčky s archívem svých starých prací a narazíte na dávno zapomenuté weby napsané pro IIS v ASP. Jak ten web vlastně vypadal a co vlastně dělal? Vlastní server ani hosting s ASP k dispozici nemáte, googlení nějakého freehostingu nevedlo k výsledku... A hle! Tu je řešení: Baby Web Server od Pablo Software Solutions.


Baby Web Server je velmi primitivní ASP web server, který je v prvé řadě zdarma k nekomerčnímu použití. Zdaleka jej nelze považovat za alternativu k Microsoft IIS, jak popis na stránce autora tvrdí. Použití Baby Web Serveru je velmi snadné: stáhnete sbalený program, rozbalíte do adresáře, spustíte (po dotazu firewallu povolíte), nastavíte adresář s webem (pouze jediný adresář s jediným webem) a na adrese http://localhost/ máte svůj dávný výtvor reinkarnovaný v plné své kráse! No, popravdě ne tak docela - patrně zafunguje omezení Baby Web Serveru na pouhých 5 souběžných spojení a třeba se nenačtou některé obrázky. Refresh nepomůže - nenačtou se jiné. Ale o co jde vidíte a kompletní vzhled z několika screenshotů složíte taky.

Základní vlastnosti Baby Web Serveru jsou: logu serveru v reálném čase, nastavení adresář webu, nastavení "indexu", podpora GET, POST, HEAD a metod (pro zpracování formulářů), výpis adresáře bez "indexu", nativní podpora ASP, cookies, SSI (Server Side Includes), statistika a již zmiňovaný limit na 5 souběžných připojení.

Žádné komentáře:

Okomentovat

MAKE Magazine

Technology Review RSS Feeds

Nejčtenější příspěvky