Nástroje
- Profile Scheduler - profily, jak je každý zná z "hloupých" telefonů, na Androidu chybí. Nějakou dobu jsem si myslel, že s prostým zesilováním a zeslabováním hlasitosti se žít naučím, ale ne. Nejde to. Nějakou dobu jsem zkoušel Llamu, ale až Profile Scheduler, který rovnou "klasické" profily nabízí, umí je sám přepínat podle nastaveného času, podle připojené wifi (nastavení pro "doma" a "v práci" funguje perfektně) a i podle umístění, se mi opravdu zalíbil.
- Total Commander - jestli patříte k těm, co potřebují mít kontrolu nad obsahem "disku" a jste navíc Total Commander zvyklí používat na počítači, není jiná volba. S příslušnými pluginy se telefonem dostanete i na sdílené disky nebo FTP a můžete si třeba přímo z NASu nebo odkudkoliv naládovat muziku nebo filmy do telefonu přímo, bez kablíkování a bluetoothování. A samozřejmě naopak.
- Fing - Network Tools - věc na propátrání sítě, ve které jste připojeni. Nemusíte být zrovna špióni. Není nad to vědět i podrobnosti o vlastní síti.
- inSSIDer - potřebujete zjistit wifi sítě po okolí, kde kdo a na jakém kanálu ruší tu vaši?
- CPU-Z - nástroj pro identifikaci hardware vašeho zařízení
- Clinometer (+bubble-level) - vodováha. Asi to zní směšně, ale už jsem s ní pár poliček namontoval ;-)
Jízdní řády
- Jízdní řády - úplně obyčejné jízdní řády od Mafry. Nepřišel jsem na to, včem by měly být lepší jejich "klony".
- MHDroid Jízdní řády MHD - toto není úplně klon zmíněn výše. Odlišuje se trošku divným ovládáním a schopností vyhledávat spojení bez udání zastávek. Sám najde nejbližší. Ale výsledky jsou trichu matoucí a je třeba vědět, kde nabízené zastávky jsou. Vlastně už to ani moc nepoužívám.
- iRIS - je mobilní verze webu iRIS - Poloha vozidel MHD v Brně (tramvaje, autobusy, trolejbusy). Je to spíš pro zábavu a jen pro brňáky. Ale jestli je šalina za zatáčkou vám to ukáže. Oproti jízdnímu řádu pracuje se skutečnými daty a odhalí tak i spoždění! Zábavný pohled je na spoustu stojících puntíků v řadě v dopravních uzlech při sněhových kalamitách :-)
Komunikace
- imo messenger - jsem zvyklí používat "sdružené" messengery jako je Miranda IM nebo Pidgin. imo mi zcela vyhovuje. Jen když vám někdo marně zavolá na skype, pokud nemáte "opravdový" skype puštěný, imo vám až následně napíše, že vám někdo volal. Ale aspoň to.
- Skype - free IM & video calls - co dodat?
Přehrávače
Přehrávače médií
- MX Player - vynikající přehrávač videí
Přehrávače on-line médií
- Cesky rozhlas - rádio z internetu, když je horší příjem z éteru nebo nejsou sluchátka (anténa).
- iVysílání České televize - prostě ČT
- Prima - prostě prima Autosalón ;-)
Přehrávače podcastů
- BeyondPod Podcast Manager - "hrníček" je hezký, pěkný, schopný a i ve free verzi bomba. Asi jsem na něj "přešel".
- Podkicker Podcast Player - moje první volba, dostačující, ale takový strohý a trochu neohrabaný. Nejvíc mi vadí, že ani po otočení nenabídne delší slider (časovou osu? jak to nazvat?), takže se blbě trefuje při "přetáčení"
- RssDemon Novinky Reader - dobrá RSS čtečka, co umí i podcasty. Ale to RSS je trošku out, stahování podcastů "na dvakrát" a samotné přehrávání není dostatečně komfortní.
...a související aplikace
- Music Volume EQ - ekvalizér, který mi pomohl přečkat období po updatu s chybou zvuku. Zmiňuji z vděčnosti :-)
- TV Program - Televizni program - není tam vše, ale pořád komfortnějčí než EPG na TV
- ČSFD.cz - no to není možný, že byste to neznali ;-)
Poznámky, kalendář a další on-line služby
- Google Keep - nejčerstvější služba googlu. Poznámky textové, hlasové (s převodem do textu), odškrtávatelné seznamy, archivace neaktuálních poznámek, přístup i přes web. Prostě v cloudu.
- Kalendář Google - na předinstalovaném kalendáři mi vadila jediná věc, ale za to hodně hodně moc: widget neukazoval aktuální události. Ukazoval pouze ty, co teprve nastanou. Takže třeba že dneska mám něco vyřídit jsem na něm neviděl. Widget tohoto kalendáře to ukazuje a umožňuje i procházení dat tam i zpět.
- Pocket - aplikace ke službě Pocket (Formerly Read It Later). Úplně nejlepší pro "poznamenávání" odkazů ve všech svých prohlížečích na všech svých zařízeních.
Zpravodajství
Počasí
- Meteor (Počasí) » Aladin - podrobná místní předpověď počasí
- Meteor (Počasí) » Meteoradar - meteoradar
Obchody
- Aukro.cz - známé aukce
- Booking.com - chcete si najít ubutování v New Yorku nebo Horní Dolní?
- Heureka.cz - cenový porovnávač. Ve spoluprácí s čtečkou čarového kódu geniální pomocník při rozhodování před regálem ;-)
- Můj McDonald’s - slevy (ehm, no) a mapa poboček (když už je třeba)
Kancelář
- iDoklad - faktury v cloudu aneb iDoklad: služby pro online faktury zdarma. Jestli jen tak "občas" vystavujete fakturu, toto je ta správná cesta. Takové malé Money :-)
- Mobilní eKonto Raiffeisenbank - když už jste u RB... Ale funguje to dobře.
Hry
- Air Control Lite - toto se mi moc líbilo na iPhonu. Ale už jsem se nabažil
- F18 Carrier Landing Lite - chtěl jsem vyzkoušet něco 3D a dokonce se mi i podařilo jednou přistát :-)
- Hlavolamy se zápalkami - hlavolamové hry jsou dost dobré třeba do čekárny...
- Lazors - řekl bych obdoba svého času celkem objevné hry na PC. Taky hlavolam.
- One touch Drawing - další hlavolam ;-)
- Reversi Free - reversi jsem si oblíbil na Nokii. Tak spíš z nostalgie.
- TETRIS® free - klasika klasik :-)
- World of Goo Demo - gumovoasfaltový svět. Taky vlastně hlavolam.
Jinak užitečné aplikace
- Anglicko-český offline slovník - je offline a nabízí dobrou alternativu k translatoru
- Blogger - blogovat se dá odevšad ;-)
- Disk Google - nahlížet, prohlížet... já nevím, jak vysvětlovat samozřejmé věci ;-)
- WD TV Remote - ukázka náhrady dálkového ovládání. V tomto případě funguje i líp jak původní. Ale záleží na vašem zařízení.
A nakonec slíbená zklamání
- wp clock design live wallpaper - moc pěkná tapeta s hodinami, kterou jsem se snažil doplnit čitelné hodiny na zamknutém telefonu, protže u htc si myslí, že stačí takové malé blechy. Ale žere to dost baterku a tak se učím číst i ty malé blechy. Až novější Android bude umět widgety na zamknuté obrazovce...
- AlarmDroid - přáteli i komunitou doporučený budík se spoustou možností. Většina lidí ale nakonec využije jedinou - odložení buzení zatřepáním. Ale co nejhorší! AlarmDroid se občas rozhodl nezazvonit! Takový budík je uznejte naprd :-(
- Llama - Location Profiles - také přáteli i komunitou doporučovaná aplikace. Ale na pohled geniálně vymyšléná určování polohy podle BTS je absolutně nespolehlivé a víc jsem musel telefon kontrolovat, jaký profil si přehodil. Absolutní zklamání dvě :-(
- FxGuru: Movie FX Director - jako dobrá hříčka, to jo. Ale celkem nestabilní a po prvotním pobavení sebe a okolí už k ničemu, než na ukázku, jak snadné je dělat dnes filmové triky, není. Pohrát si a smazat.
- Sygic: GPS Navigation - prý nejlepší offline navigace na Android. Už jsem byl takovýto kousek od zakoupení. Ale pak jsem při testování s hrůzou sledoval, kudy by mě to vedlo... ne ne. Navigace od Googlu pro občasné použití stačí a do ciziny a delší trasy si nechám TomToma ;-)
Samozřejmě že jsem toho vyzkoušel víc (třeba různé 3D auto simulátory), také o hodně víc smazal, ale všechno vám nesepíšu. Jen méně sběhlým připomenu, že aplikace do Androidu lze pohodlně instalovat i odinstalovávat i z webu Aplikace pro Android ve službě Google Play. Stačí sednout a klikat ;-)
Žádné komentáře:
Okomentovat