Delší čas provozuji malý a levný přehrávač (či mediacentrum) WD TV Live HD. Mezitím u WD samozřejmě vyvinuli nové, lepší a stále relativně levné modely přehrávačů. A k nim vymysleli i aplikačku WD TV Remote (pro Android), která nahradí titěrné a "gumové" standardně dodávaný dálkový ovladač. Ale ouha! Momentální verze WD TV Remote je 1.2, ale v popisu posledního (originálního) update firmware na WD Product Update píší, že fungují s verzí jen 1.1. A mají pravdu. Aktuální verze firmware a aplikace si nerozumějí. Trochu si nedovedu vysvětlit, jak si u WD představují, že se s tím uživatelé popasují. Možná tak, že nainstalují neoriginální aplikaci ovládání WDlxTV MediaPlayers Remote, která funguje. Velmi dobře funguje. Doporučuju.
neděle 30. března 2014
5 nejlepších "launcherů" pro Android
Five Best Android Home Screen Replacements:
'via Blog this'
"Anyone can just download a launcher, but when you want an experience that transforms how you interact with your Android phone—especially one that's context-aware and surfaces information you need when you need it, you have a few solid options to choose from. "
'via Blog this'
Jak udělat z GIMP-u Photoshop ;-)
Časy se prý mění a podle níže uvedeného návodu uděláte z open-source GIMP-u Photoshop. Skoro.
How to Make GIMP Work More Like Photoshop:
'via Blog this'
How to Make GIMP Work More Like Photoshop:
"For the reduced role that Photoshop now plays in many photographers' workflows, GIMP is surprisingly capable. However, transitioning to GIMP can be frustrating because the keyboard shortcuts, tools, and interface are different from Photoshop's. Hopefully these setup tips can help make Photoshop users feel much more at home in GIMP."
'via Blog this'
Mozilla Webmaker Teaches You to Build Web Sites, Apps, and More
Mozilla Webmaker Teaches You to Build Web Sites, Apps, and More: "If you're interested in building your own website, or developing a web app or service for others to use, you'll need to get familiar with how the web works and the tools you'll need to develop for it. Mozilla's Webmaker project can help you learn, with fun, interactive activities and lesson plans designed for people of all skill levels. "
'via Blog this'
'via Blog this'
Jak převést obrázky do odstínů šedi s HTML/CSS?
V komentářích na adrese Convert an image to grayscale in HTML/CSS - Stack Overflow najdete krátký návod, jak za použití kombinace několika triků s CSS vlastností filter lze docílit "online" převodu obrázků do šedi v IE, Chrome i Firefoxu. Ukázka výsledku je tu...
Další návod je na CSS3 Grayscale filter - Pixelhunter - Dmitri Voronianski's blog s ukázkou na CSS3 Grayscale filter.
'via Blog this'
Další návod je na CSS3 Grayscale filter - Pixelhunter - Dmitri Voronianski's blog s ukázkou na CSS3 Grayscale filter.
'via Blog this'
Microsoft Office pro iPad
Microsoft Office Is Finally on the iPad, Available for Download Now - Jako obvykle pozdě, ale přece. Jako obvykle plná funkcionalita za peníze, zdarma jen jako prohlížeč. Jako obvykle většině lidí nevysvětlíte, že toto opravdu nepotřebují ;-)
'via Blog this'
'via Blog this'
neděle 23. března 2014
Pushbullet propojuje Windows, Android i iOS
V článku How to Use Pushbullet to Get Notified of Anything on Any Device vysvětlují a popisují použití aplikace Pushbullet pro posílání zpráv, souborů a dalších informací mezi zařízeními s iOS, Androidem a počítačem s prohlížečem Chrome nebo Firefox (pluginy). V betě je připravená také samostatná aplikace pro Windows - viz A Call For Windows Beta Testers. Po registraci pak můžete posílat zprávy, odkazy, soubory z počítače (-čů!) do telefonu (-nů!) a zpět. Můžete si posílat zprávy i mezi "lidmi". A co je také hodně zajímavé, můžete si nechat posílat do počítače systémové zprávy z telefonu (něco, co má iOS a OSx "v sobě"). To může být podle mého hodně hodně užitečné zejména při použití Pushbullet v nějaké "krabičce" s Androidem.
Vše se dá samozřejmě nastavit. Pushbullet má také připraveno API.
Vše se dá samozřejmě nastavit. Pushbullet má také připraveno API.
Dotykový display a proklatý :hover
CSS pseudo-class selektor :hover se původně, někdy v pravěku, používal pouze pro obarvování odkazů při nejetí kurzorem myši. Postupem času se ale začal "chytat" i na jiné prvky a za jeho využití dnes uděláte třeba elegantně i rozbalovací menu. Tím se můžete těšit ale jen do té doby, než si takovou konstrukci zkontrolujete na tabletu. No jistě - kde je kurzor myši? Jak :hover vyvolat? No, nijak. Prohlížeče v zařízeních s dotykovou obrazovkou buďto :hover vyvolají při ťuknutí jen tak mimochodem, takže menu nebo roletka jen problikne (prohlížeče na Anroidu a Coast na iOS; při troše šikovnosti se dá :hover vyvolat pohybem "stiskni a popotáhni"), nebo je naopak vyvolán pouze :hover a k případnému prokliku nedojde (Safari i Chrome na iOS) - což je mnohem horší!
Řešení? Použití :hover zredukovat pouze na nedůležité kosmetické efekty.
Ale co když už máme něco komplikovanějšího s :hover hotové a úplně to předělat nelze? Našel jsem řešení mimo jiné v textu What's the best way to detect a 'touch screen' device using JavaScript?:
JS (jQuery):
CSS:
HTML:
Řešení? Použití :hover zredukovat pouze na nedůležité kosmetické efekty.
Ale co když už máme něco komplikovanějšího s :hover hotové a úplně to předělat nelze? Našel jsem řešení mimo jiné v textu What's the best way to detect a 'touch screen' device using JavaScript?:
Pomocí jednoduché funkce v js detekujeme dotykovou obrazovku. Nastavíme řídící class, podle kterého upravíme reakci na :hover v CSS. Rozbalení menu či roletky, které reagovalo dříve na :hover, nastane i po přidání classu pomocí další funkce v js (jQuery).Následující ukázka je i po zjednodušení doufám dostatečně jasná.
JS (jQuery):
function is_touch_device() {
try {
return 'ontouchstart' in window
|| 'onmsgesturechange' in window;
} catch (e) {
return false;
}
};
$(document).ready(function(){
/* touch screen? */
$('body').toggleClass(function() {
if ( is_touch_device() ) {
return 'touch';
} else {
return 'desktop';
}
});
/* dropdown switch */
$('body:not(.desktop) .switch').click(function() {
var s = $(this).closest('.switch');
if ( s.is('.open') ) {
s.removeClass('open');
} else {
s.addClass('open');
return false;
}
});
});
CSS:
.switch .dropdown {visibility: hidden;}
.switch.open .dropdown,
body.desktop .switch:hover .dropdown {visibility: visible;}
HTML:
<span class="switch">
<strong>Title</strong>
<span class="dropdown">
...values...
</span>
</span>
[touch screen, dotyková obrazovka, dotykový display, hover efekt]
Publikoval
Marek
v
22:10
Tagy:
CSS,
CSS3,
Firefox,
html,
HTML5,
Chrome,
IE,
iOS,
JavaScript,
jQuery,
programování,
Safari
0
komentářů
pátek 14. března 2014
JavaScript je ZLO 2.0
Při hledání menší zapeklitosti v JavaScriptu (konkrétně Argumenty funkcí) jsem narazil na postarší (2007) web JavaScript je ZLO 2.0 - nenávistné poznámky vzteklého kodéra, který je ovšem aktuální stále.
'via Blog this'
'via Blog this'
středa 5. března 2014
Proč responzivní design?
Grid Adama Kaplana je velmi jednoduchá, ale opravdu velmi jednoduchá příručka, jak a proč responzivní design. Ale názorná!
'via Blog this'
'via Blog this'
Publikoval
Marek
v
23:03
Tagy:
CSS,
CSS3,
html,
HTML5,
návody,
on-line aplikace,
programování
0
komentářů
Jak se smazat z internetu? Názorná infografika poradí
This Infographic Shows You How to Delete Yourself from the Internet:
'via Blog this'
"Ready to erase your tracks and disappear online, once and for all? This infographic from Who Is Hosting This reveals the nine steps you need to take to remove your personal information collected all over the web."
'via Blog this'
neděle 2. března 2014
Tag Cloud či Word Cloud snadno a rychle
Také se vám líbí taková ta změť slov, co dohromady dávají abstraktní obrázek a přitom pořád ještě předávají nějaké sdělení? Říká se tomu "tag cloud" nebo "word cloud". A jak to udělat? Rušně skládat slova dohromady se vám asi chtít nebude. V článcích 9 Word Cloud Generators That Aren't Wordle - Edudemic, Nine Excellent (Yet Free) Online Word Cloud Generators | Free and Useful Online Resources for Designers and Developers a Word Cloud Generators | Pinterest najdete popis několika on-line aplikací pro snadné vytvoření "tag cloudu". Já postupně vyzkoušel tři. Zadat můžete slova, text, nebo url adresu, ze které se slova vycucnou. Nastavení barevnosti, písma a vzhledu je samozřejmostí. Ale každá aplikace má své limity a každá je má trochu jinde. Však vyzkoušejte sami:
- Tagxedo - Creator - nabízí zajímavé tvary "oblaku", barevná témata, ale fonty si neporadí se všemi českými znaky
- Wordle - Compose - dělá velmi hezký až sexy oblak, ale pouze jednoho typu; zato některé nebízené fonty češtinu zvládají bez problému.
- Tagul - Gorgeous tag clouds - je zřejmě úplně nejlepší, nabízí jak zajímavé tvary oblaku, tak písma s podporou češtiny, a velmi podrobné nastavení.
Nokia X s "normálním" systémem Android? Ale jistě...
Turning the Nokia X into a standard Android phone (with root) - Liliputing: "First up, you can now root the Nokia X and install the Google Play Store and other Google apps and services. That lets you use the official Gmail, Google Maps, and YouTube apps, for instance. You can also replace the tile-based Nokia home screen with a more Android-like launcher.
"
'via Blog this'
'via Blog this'
On-line videorekordér Grabuj.cz nahrává z DVB-T
Na iDNES.cz vyzkoušeli český on-line videorekordér Grabuj.cz:
Vyzkouším taky...
...vyzkoušeno! Nastavil jsem nahrávání dvou pořadů v pondělí večer s konverzí do mp4 a čekal, co se bude dít. Nic. Když už jsem si začínal myslet, že je to celé aprílový žertík (v lepším případě), přišel ve středu v poledne email. První pořad byl připraven! Další byl nachystán ke stažení až večer. Asi po 48 hodinách. To je podle mě dost. To, pokud jde o známější pořad, lehce předběhne třeba ulozto.cz ;-)
(P.S.: Nahrávka po dalším týdnu byla hotová za pár hodin. Patrně si to "muselo sednout".)
Pořady jsou nahrané tak, jak byste si je na videu nastavili sami - raději začít nahrávat dřív a pro jistotu nechat ještě řádnou rezervu po skončení. Nahrají se tedy reklamy před i během pořadu a ještě kus třeba dílu dalšího seriálu. Rozlišení je "televizní" PAL a poměr obrazu (16:9 či 4:3) se nastaví podle prvního nahrávaného pořadu. No a protože nejsou všechny pořady vysílány stejně a na začátku chytnete ještě konec jiného nebo reklamy, tu hlavní nahrávku pak můžete mít zdrclou nebo naopak roztaženou. C'est la vie.
Nicméně nahráno. Pokud pomineme fakt, že většinu (nejen) vlastních pořadů mají (konečně) všechny naše "hlavní" televize ve vlastních on-line archivech zdarma, že opravdu zajímavé pořady nelétají vzduchem (myslím tím, že nejsou vysílány do éteru), a že pro "lepší" přehrání či dokonce vystříhání reklam bude třeba lepší orientace v problematice, je Grabuj.cz zajímavá služba. Popřejme ji, ať nám dlouho vydrží ;-)
(Jo! A ještě ji popřejme, ať své GUI nakloní více mobilu. Tím by se její hodnota znatelně zvýšila. Jestli vám to problém nedělá, tak já mohl přes mobil na Grabuj.cz nahrávky jen smazat. Nahrávání mi nastavit ani nešlo.)
'via Blog this'
"Pokud si však občas z televize chcete něco jednoduše nahrát, pohodlným způsobem může být webová služba Grabuj.cz. Po registraci získáte vyhrazený 20GB serverový prostor, do kterého se vybrané pořady nahrají."
Vyzkouším taky...
...vyzkoušeno! Nastavil jsem nahrávání dvou pořadů v pondělí večer s konverzí do mp4 a čekal, co se bude dít. Nic. Když už jsem si začínal myslet, že je to celé aprílový žertík (v lepším případě), přišel ve středu v poledne email. První pořad byl připraven! Další byl nachystán ke stažení až večer. Asi po 48 hodinách. To je podle mě dost. To, pokud jde o známější pořad, lehce předběhne třeba ulozto.cz ;-)
(P.S.: Nahrávka po dalším týdnu byla hotová za pár hodin. Patrně si to "muselo sednout".)
Pořady jsou nahrané tak, jak byste si je na videu nastavili sami - raději začít nahrávat dřív a pro jistotu nechat ještě řádnou rezervu po skončení. Nahrají se tedy reklamy před i během pořadu a ještě kus třeba dílu dalšího seriálu. Rozlišení je "televizní" PAL a poměr obrazu (16:9 či 4:3) se nastaví podle prvního nahrávaného pořadu. No a protože nejsou všechny pořady vysílány stejně a na začátku chytnete ještě konec jiného nebo reklamy, tu hlavní nahrávku pak můžete mít zdrclou nebo naopak roztaženou. C'est la vie.
Nicméně nahráno. Pokud pomineme fakt, že většinu (nejen) vlastních pořadů mají (konečně) všechny naše "hlavní" televize ve vlastních on-line archivech zdarma, že opravdu zajímavé pořady nelétají vzduchem (myslím tím, že nejsou vysílány do éteru), a že pro "lepší" přehrání či dokonce vystříhání reklam bude třeba lepší orientace v problematice, je Grabuj.cz zajímavá služba. Popřejme ji, ať nám dlouho vydrží ;-)
(Jo! A ještě ji popřejme, ať své GUI nakloní více mobilu. Tím by se její hodnota znatelně zvýšila. Jestli vám to problém nedělá, tak já mohl přes mobil na Grabuj.cz nahrávky jen smazat. Nahrávání mi nastavit ani nešlo.)
'via Blog this'
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)
MAKE Magazine
Technology Review RSS Feeds
Nejčtenější příspěvky
-
Jednou ráno se z ničeho nic na displayi našeho set-top-boxu HD Mediabox od UPC objevila chyba E201 . Něco se stalo. Přes noc. Samo. Vyzkou...
-
Dnešní napájecí zdroje a adaptéry pro notebooky a další zařízení nejsou, jak vás možná při pokusu o rozebrání zaskočí, sešroubované, ale lep...
-
Protože vývojová spirála se neúprosně otáčí, vrací se nám na scénu oprášené filtry v CSS, polozapomenutý výstřelek MSIE. Pochopitelně podsta...
-
Po až příliš dlouhém plácání se s Alfou přišel konečně (před měsícem) Bootstrap 4 Beta . A stejně jako už dříve nutila každá nová Alfa ver...
-
To si zase tak jednou sednu k nějaké té práci a... nespustí se PostgreSQL ! Prý: LOG: invalid value for parameter "lc_monetary"...