"...jednoduchý trik, jak aktualizaci ... spustit ihned. Stačí jako administrátor otevřít příkazovou řádku a vepsat: wuauclt.exe /updatenow. V okně Windows Update by pak během několika minut mělo započít stahování nového systému. Doporučeno je ale mít před tímto krokem aktualizován původní systém."
"Co se týče studia angličtiny, žijeme dnes v sebevzdělávacím nebi, na internetu je spousta interaktivních zdrojů a platforem, kde můžete s lidmi komunikovat naživo. Vzpomeňte si třeba na interaktivní slovníky s výslovností, stránky jako je třeba Duolingo – vycházející hvězda na poli online jazykového vzdělávání – nebo webová aplikace English Central, která umí nahrát a vyhodnotit vaši mluvenou angličtinu, či všechna ty online vyplňovačky na gramatiku/slovíčka. Skype, Facebook, Youtube, iTalki…chápete?"
Po několika letech nijak úchvatné, nicméně bezproblémové služby, jednoho večera LCD monitor Samsung SyncMaster 940B nenaběhl. Přesněji - nerozsvítil se. Modře svítilo pouze tlačítko vypínače - aspoň něco tedy fungovalo. Netrvalo moc dlouho, abych s pomocí internetů zjistil, že to, že monitory od Samsungu po čase odchází, je světoznámá "vlastnost". Jako obvykle jsou s největší pravděpodobností na vině načasovaná kurvítka - pardon - kondenzátory (ostatně jak jsem sepsal již v Marenkův bloček: Životnost elektroniky stanovují elektrolytické kondenzátory). Na eBay je lze dokonce koupit jako kit. Samozřejmě závady můžou být i jiné: na rusky hovořících videích na YouTube většinou vyměňují invertory a CCFL trubice. Na ostatních ale vyměňují zase více právě kondenzátory.
Chvíli jsem zvažoval, ne že ne, jestli má vůbec smysl se pokoušet monitor opravovat, protože se dá stejný použitý pořídit za 500 až 1000 Kč a adekvátní náhrada by byla dnes tak za 2000 Kč. Na druhou stranu pokud stačí vyměnit součástky za pár korun...
Začal jsem dohledáním servisního manuálu k monitorům Samsung 540, 740 a 940, který mi ale moc nepomohl. Jak jsem zjistil, desky napájení bývají v tomto typu monitoru různé. Pak jsem si nastudoval, jak monitor rozebrat...
Přidávám i několik vlastních fotek z demontáže. První záludností je, že monitor je jen secvaklý! Je třeba opatrně vypáčit (takovým tím páčidlem, co je na opravu displayů mobilů, něčím jako trsátko) přední rámeček od zad. Jen toto drží monitor pohromadě. Děsivé ;-)
Pod "špunty" na zadní straně byste hledali šroubky marně.
Opatrně také s kablíky a konektory. Nic nepřetrhnout, nic nepoškodit! I když občas je třeba zapáčit.
"Bitcoin samotný pro nás není tak důležitý jako nějaká platební metoda či platební nástroj, protože je to jen jedna z banálních aplikací mnohem zajímavější základní blockchainové technologie."